2019 HS Regional/State assignments

Congratulations to all the umpires assigned Regional and State assignments.

2019 REGIONAL TOURNAMENTS (May 18)

4A – Everett Memorial Stadium
Sam Minton, Snohomish County
Jeff Leavitt, Chelan County
Henry VonJouanne, Northwest

4A – Propstra Stadium, Vancouver
Jeff Evenson, Northwest
Steve Fox, Pierce County
Joel Thompson, South Sound

4A – Heritage Field, Puyallup
Chuck Freeze, Peninsula
Brian Sweet, Northwest
Dan Graves, Pierce County

4A – Richland High School
Jim Klos, KPR
Jeff Golding, Inland Empire
Jordan Bishop, Yakima Valley

3A – Sherman Anderson Field, Mt Vernon
Jeff Sadorus, Snohomish County
Chris Hinton, Northwest
Kevin Rose, Skagit Valley

3A – Bannerwood Park, Bellevue
John Hayden, Western Peninsula
Barry Kinzer, Northwest
Mark Day, Yakima Valley

3A – Heidelberg Sports Complex, Tacoma
Nick Pilutik, Pierce County
Eric Wiley, South Sound
Thomas Martinko, Evergreen

3A – County Stadium, Yakima
Ryan Olson, Inland Empire
Max Melvin, KPR
Jeremy Cranston, Columbia Basin

2A – Daniels Field, Anacortes
Jeremy Binz, Snohomish County
Ted Ramsey, Whatcom County
John Leeper, Northwest

2A – Auburn High School
Arlis McGrath, Peninsula
Cody Curnutt, Northwest
Eli Feagaimaalii, Pierce County

2A – Wheeler Field, Centralia
Rainer Summers, Twin City
Gunnar Guttormsen, Lower Columbia
Carlos Butler, Evergreen

2A – Ephrata High School
Bruce Shields, Central Columbia Basin
Jeremy Burkhardt, Inland Empire
Tim Neasham, KPR

1A – Volunteer Field, Anacortes
Harold Oosterhof, Skagit Valley
Regina Boyd, Snohomish County
Thom Denholm, Northwest

1A – Franklin Pierce, Tacoma
Brandon Harwell, Pierce County
Brian Rooney, Northwest
Phil Lepper, Western Peninsula

1A – Castle Rock High School
David Crayne, Lower Columbia
Don Warfield, Northwest
Brian Strege, Peninsula

1A – Larson Playfield, Moses Lake
Lolo Garza, Columbia Basin
Clark Cosby, Inland Empire
Rod Shumate, Blue Mountain

2B – Yelm High School
Rick Reyes, Pierce County
Vern Dahl, Northwest
Brian Hutson, South Sound

2B – Adna High School
Bill Marin, Twin City
Mike MacKinnon, Northwest
Sekou Forrester, Pierce County

2B – Ferris High School, Spokane
Bruce Richartz, Colville Valley
Tim Lewis, Palouse
Paul Sorensen, Inland Empire

2B – Davis High School, Yakima
Keith Kladnik, Okanogan County
Scott St Mary, Yakima Valley
Jim McCoy, Inland Empire

1B – W.F. West High School, Chehalis
Rick Park, Northwest
Anthony Stapleton, Pierce County
Steve Welborn, Evergreen

1B –Walla Walla High School
Daniel Adams, Inland Empire
Anthony Mangini, Palouse
Tom Byers, Blue Mountain

2019 STATE FINALS (May 24-25)
4A, 3A – GESA Stadium, Pasco
Dave Ratliff, Evergreen
Lorin Kelly, KPR
Jay Neff, Northwest
Ross Working, Twin City
Dan Williamson, Whatcom County
Ken Weyrick, Yakima Valley

2A, 1A – County Stadium, Yakima
Clyde Hearne, Central Columbia Basin
Kevin Wellington, Inland Empire
Curtus Metzger, Lower Columbia
Nick Pilutik, Pierce County
Glenn Davis, South Sound
Bill Kosmas, Skagit Valley

2B, 1B – Wheeler Field, Centralia
Paul Weddle, Chelan County
Steve Pietroburgo, Colville Valley
Kim Stover, Northwest
Jon Brown, Snohomish County