2018 Baseball Regional Assignments

Congratulations to all the umpires that have been assigned to Regional games.

2018 REGIONAL TOURNAMENTS (May 19)
4A – Everett Memorial Stadium
Jeff Sadorus, Snohomish County
Les Martin, Whatcom County
Bill Coyne, Northwest

4A – Heidelberg Sports Complex, Tacoma
Phil Bogardus, Northwest
Kris Carlstedt, Northwest
Joseph Vanairsdale, South Sound

4A – Heritage Field, Puyallup
Brian Strege, Peninsula
Mark Clough, Northwest
Scott Buck, South Sound

4A – University High School, Spokane
Shane Kelley, KPR
Jeff Golding, Inland Empire
Carl Ramsey, Yakima Valley

3A – Sherman Anderson Field, Mt Vernon
Rich LeMieux, Snohomish County
Rich Johnson, Northwest
John Cornell, Skagit Valley

3A – Bannerwood Park, Bellevue
John Hayden, Western Peninsula
Bill Fitzgerald, Northwest
Dean Strong, Snohomish County

3A – Foss High School, Tacoma
Steve Welborn, Evergreen
Greg Olmstead, Northwest
Thomas Martinko, Evergreen

3A – Pasco High School
Kevin Wellington, Inland Empire
Lorin Kelly, KPR
Brady Lamb, Yakima Valley

2A – Joe Martin Stadium, Bellingham
Jon Brown, Snohomish County
Dane Johnson, Whatcom County
Tim Stever, Northwest

2A – Auburn High School
Regina Boyd, Snohomish County
Artis McGath, Peninsula
Josh Lobeck, Northwest

2A – Wheeler Field, Centralia
Curtus Metzger, Lower Columbia
Ron Beal, Northwest
Carlos Butler, Evergreen

2A – Gonzaga Prep, Spokane
Ben Wilson, Columbia Basin
Jeremy Burkhardt, Inland Empire
Paul Weddle, Chelan County

1A – Franklin Pierce, Tacoma
Jeremy Matthew, Peninsula
Nick Pilutik, Northwest
Bill Kosmas, Skagit Valley

1A – Castle Rock High School
Bill Reynolds, Twin City
Jim Harrigill, Northwest
David Valli, Evergreen

1A – Larson Playfield, Moses Lake
Ric Garces, Central Columbia Basin
Jeff Tower, Inland Empire
Kevin Wolfe, Colville Valley

1A – Ferris High School, Spokane
Ryan Olson, Inland Empire
Zach Browne, KPRBA
Steve Pietroburgo, Colville Valley

2B – W.F. West High School, Chehalis
Rainer Summers, Twin City
Chris Corbray, Northwest
Dan Garvey, Evergreen

2B – Adna High School
Bill Marin, Twin City
Trevon Vanairsdale, South Sound
Gary Loucks, Evergreen

2B – Wenatchee High School
Cody Preugschat, Chelan County
Keith Kladnik, Okanogan County
Steven Elder, Central Columbia Basin

2B – A.C. Davis High School, Yakima
Benjamin Dwyer, Yakima Valley
Tom Byers, Blue Mountain
Dave Johnson, Northwest

1B – Winlock High School
Bruno Jurewicz, Northwest
Ross Working, Twin City
Richard Handley, Lower Columbia

1B – Borleske Stadium, Walla Walla
Paul Sorenson, Inland Empire
Kellen Martin, Palouse
Max Melvin, KPRBA